Workshop klarinetisty Bence Szepesiho 16.11.2018


Srdečně vás zveme na workshop prof. Bence Szepesiho s názvem "Interpret klarinetista saxofonistou“, který proběhne v pátek 16.11. 2018 od 10 do 13 hod v Orchestrálním sále. Vstup na tento seminář je zdarma.

Bence Szepes v září 2018 debutoval v Carnegie hall. Je absolventem Akademie múzických umění Ference Liszta v Budapešti a Conservatoir National Supérieur v Paříži. Je profesorem na Universitě v Miskolci a předsedou Maďarské klarinetové a  saxofonové asociace. Jeho Cd „i3“ získalo ocenění „Best Classical CD Award“. Je vyhledávaným komorním i sólovým hráčem pro svou schopnost špičkové interpretace jak na saxofon, tak na klarinet.

V současné době musí klarinetisté zvládat celou řadu vedlejších nástrojů, kvůli uplatnění na trhu v rámci orchestrů, či sólové hře. Existuje nespočet skladeb českých i zahraničních autorů  (Miloslav Kabeláč – Dechový sextet), které přímo vyžadují, aby interpret klarinetista zvládal v rámci jedné skladby hru na saxofon ať už sopránový, či altový (baryton saxofon bývá spíše výjimkou).

Workshop Benze Szepesiho se zaměří jak na individuální výuku studentů Interpretace a teorie interpretace v oboru klarinet, tak na obecné momenty, které jsou platné pro špičkové interprety klarinetisty, jež jsou schopni i saxofonové hry.

tým zajišťující aktivitu Workshopy v rámci projektu OP VVV na HAMU

13. listopad 2018

.